Rendhagyó irodalomóràt tartott az 5.osztàlyban Cseténé Szabados Amrita igazgatónő. Petőfi Sàndor Jànos vitèz című művèről tanulnak  s ennek kapcsán egy igazi, èlő huszàr làtogatott el az iskolába a szomszèdos Iszkaszentgyörgyről, nem kis meglepetèst okozva tanulóinknak. Hàlàsan köszönjük Ampli Ferenc Ùr színes, èrdekes, interaktív előadàsàt a gyermekek nevében is!

Curie emlékverseny

A Curie környezetvédelmi emlékversenyre hónapok óta készülnek tanulóink, melynek területi döntőjét február 18-án rendezték meg a versenykiírók, online formában. Örömmel tudatjuk, hogy az alábbi helyezést érték el versenyzőink:

1. helyezést ért el az 5-6.osztályos korcsoportban: Csete Natália, Helt Lili, Módi Réka (Sütő Réka-póttag)

2. helyezést ért el a 7-8.osztályos korcsoportban: Fister Bálint, Kovács Lili, Vizi Zsófia

4. helyezést ért el a 7-8.osztályos korcsoportban: Dunavölgyi Adrienn, Komjáti Kira, Tóth-Horváth Veronika Flóra

Reméljük, hogy az országos versenyre is bejutnak ezekkel a szép helyezésekkel a csapatok! A tanulókat felkészítette Ács Miklós tanár úr. Gratulálunk a kiváló eredményekhez!

Farsang!

Igazán mozgalmas nap volt a február 18-i, ugyanis délelőtt a Magyar utcai épületünkbe kígyók, hüllők költöztek (természetesen meghívásra, hüllőbemutatóra, fél nap erejéig) s szebbnél szebb ásványokkal is megismerkedhettünk. Az alsó tagozatosoknak délelőtt, a felsősöknek pedig délután volt a farsang. Ezt a programot móka, játék, zene, tánc és a tombolahúzások izgalma jellemezte. A táncversenyt az 5.osztályosok nyerték, gratulálunk nekik!

Középfokú beiskolázás

Megtörtént a 8.osztályos tanulók középfokú beiskolázása, a jelentkezési lapok kitöltése és továbbítása a középfokú intézményekbe. Bízunk abban, hogy tanulóink sikeres felvételt nyernek az általuk választott iskola valamelyikébe, melyhez sok sikert kívánunk!