A székesfehérvári „10millió fa” Kft-től a napokban megérkezett az öko-csomagunk, ugyanis fákat, s az ültetésükhöz szükséges támrudakat, valamint zsákos komposztot is kapott iskolánk. Nagyon örültünk ennek a tavaszi ajándéknak, melyet a felnőttek segítségével a 8.osztályosok ültettek el.

Àprilis 5-én megtartottuk soron következő bàzisintèzmènyi programunkat, melyen a matematikaoktatàst is segìtő Plickers program alkalmazàsàt mutatta be Pasztóhy-Baranyai Katalin kolléganőnk a 7.osztályosok közreműködésével.Köszönjük szèpen az új módszer bemutatását!

Rèszt vettünk a Gárdonyi Géza Művelődèsi Hàz és Könyvtár àltal szervezett XXI. Óperenciás Fejèr megyei mesemondó versenyen. Tili Tirza Napsugár ès Nèmeth Krisztián 5. osztàlyos tanulók remekül szerepeltek, ugyanis Tirza elismerő oklevelet kapott, Krisztiàn pedig bejutott döntőbe. A néhány nappal később megrendezésre került döntőn Krisztián I. helyezèst èrt el. Nagyon ügyes volt, èlvezetesen adta elő a jól begyakorolt mesèt. Krisztiánt a versenyre Cseténé Szabados Amrita tanárnő készítette fel, szívből gratulálunk ehhez a kitűnő helyezéshez!

Ismét örömhír! Csete Natália 6.osztályos tanuló a Bendegúz Akadémia tudásbajnokságán történelem tantárgyból arany fokozatot nyert el, melyhez szívből gratulálunk! A versenyre felkészítette Hári Gyula tanár úr.

A Nemzeti Kulturális Alap Màrai-programjànak köszönhetően iskolai könyvtárunk sok szèp könyvvel bővült kicsik és nagyok örömére. Köszönjük szèpen!

A DENSO Gyártó Kft. 400 000 Forinttal segítette projektorbeszerzésünket, így már elmondhatjuk, hogy minden tantermünk IKT eszközzel felszerelt. Hálásan köszönjük a segítségüket, mellyel nagy örömet okoztak iskolánk közösségének!

A Curie országos versenyre való terepbejàráskor a Nàdor-csatorna lehetsèges szennyezőforrásait vizsgálta Kovács Lili, Vizi Zsófia és Fister Bálint 7.osztályos tanuló Àcs Miklós tanàr bàcsival. A vizes élőhelyeket is tanulmányozták a 6.osztályosokkal egy kora reggel  a közeli Sárréten.

Iskolánk 4.osztályos tanulói tanulmányi kiránduláson vettek részt, melynek keretén belül megtekintették a Zirci Ciszterci Apátságot, valamint Bakonybélben a Pannon Csillagdát. A színvonalas programról élménnyel és tudással tértek haza a gyerekek. Köszönjük a szülők segítségét a program megvalósításához! A kirándulást szervezte Kovácsné Geiger Andrea tanítónő.

Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy az ebben a tanévben benyújtott Ökoiskola cím pályázatukat az Ökoiskola Értékelő Bizottság támogatásra javasolta, és ezzel intézményünk ismét elnyerte az Ökoiskola címet, mely használatára 2025. augusztus 31-ig vagyunk jogosultak. A címátadó ünnepséget Budapesten tartották, melyen Lengyel Valéria igazgatóhelyettes asszony képviselte iskolánkat.

Kik kaphatják ezt az elismerést?

„A Cím viselésével Hazánk, Magyarország és a Kárpát-medence természeti örökségének védelme, a fenntarthatóságra nevelés egész intézményes megközelítése melletti elköteleződésüket nyilvánítják ki. Az Ökoiskola, és kiemelten az Örökös Ökoiskola cím elismerése annak a pedagógiai és intézményvezetési folyamatnak, melynek eredményeképpen tanulóik számára természetessé válik az egészség- és környezettudatos életmód, az igazságos társadalmi berendezkedés iránti igény, továbbá a globális és lokális kihívások iránti nyitottság, valamint aktívan tudnak tenni a felismert problémák megoldásáért. Az iskolában megszerzett tudást és értékrendet a tanulók családjuk vagy tágabb környezetük felé is közvetíthetik.”