„Jégen járó január…”

 

Olvashatjuk Csanádi Imre Hónap-soroló című művében.

 

A téli szünet után január 8-án mindenki pihenten, frissen érkezett az iskolába, hiszen már az első héten különböző programok vártak tanítványainkra. A 7.osztályosok a Technikaórák a szakképzésben elnevezésű program keretén belül a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Hunyadi Mátyás Technikumában jártak osztályfőnökükkel, Ács Miklós tanár úrral, ahol bepillantást nyerhettek az ott folyó munkáról. Ez már az ötödik meglátogatott intézmény, mely nagyban segíti majd a tanulók pályaválasztását.  Köszönetet mondunk e lehetőségért Kulcsár Szilvia kancellár –, és Halász Tímea referens asszonynak!

 

Szeptembertől 8.osztályos tanulóink folyamatosan készültek a központi írásbeli felvételi vizsgára, melyre Lengyel Valéria tanárnő magyar nyelv és irodalomból, Pásztohy- Baranyai Katalin tanárnő pedig matematikából készítette fel a gyerekeket. A nagy megmérettetésre január 20-án került sor. Az eredményeket látva tanulóink képességeikhez mérten teljesítettek, melyhez szívből gratulálunk, a kollégáknak pedig köszönet a színvonalas szakmai munkájukért!

 

Egy felső tagozatos lelkes csapat angol projektversenyre készül Fliszárné Németh Ágnes tanárnő vezetésével. Az írásbeli feladatlap megoldása után elkészítették a projektfeladatot: hóember formájú palacsintát készítettek Dobán Laci bácsi irányításával. Köszönet Ági néni színvonalas szakmai munkájáért, Laci bácsinak pedig az önzetlen segítségéért!

 

Ökoiskola lévén nagy gondot fordítunk tágabb és szűkebb környezetünk védelmére, melyhez szorosan kapcsolódik a téli madáretetés is. Új ötletként vezérelve ezt kicsit másképp oldottuk meg: a „fast fashion” és a „streetfood” nyert értelmet az iskolaudvaron körömcipők felhasználásával.

 

Állatbarát iskolai létünkhöz kapcsolódva az intézményünkben leadott, használaton kívüli elektronikai eszközöket Kalauz Fanni kolléganőnk koordinálásával juttattuk el a gyűjtőpontra. Köszönjük a támogatást, a segítséget!

 

 5.osztályos tanulóink osztályfőnökükkel, Nagy Tamás tanár úrral látogattak el a helyi Kindl-Horák család állatgazdaságába, ahol a szívélyes fogadtatás mellett beszélgettek a felelős állattartásról, a hozzáértésről, munkáról, az állatok szeretetéről s arról a kapcsolatról, mely kialakul ember és állat között. Köszönjük szépen a lehetőséget!

 

Sport-és művészeti versenyeken is jeleskedtek tanulóink: Az Oroszlányban megrendezett U14 teke területi 3 fordulós versenyen Németh Noémi 6.osztályos tanulónk a”Leány nem ig. korcsoportban” az 1.helyezést érte el. A „Fiú B nem ig. korcsoportban” Bognár Ferenc 8.osztályos tanuló 2. helyezést, míg a „Fiú A nem ig. korcsoportban” Pető Levente 7.osztályos tanuló az 1.helyezést érte el. Szívből gratulálunk tanítványainknak és felkészítőjüknek, Csehi Sándor úrnak!

 

Tili Tirza Napsugár 7.osztályos tanulónk Siófokon, a Balaton körüli megyék vonós találkozója elnevezésű zeneművészeti versenyen csillogtatta meg tehetségét hegedű hangszer kategóriában, ahol a II. helyezést érte el. Szívből gratulálunk Tirzának ehhez a kimagasló erdeményhez!

 

Az I.félév tanulmányi eredményéről a szülők január 26-án kapták meg az értesítést. Mindegyik tanítványunknak gratulálunk az elért eredményhez, a kevésbé jól teljesítőket pedig ösztönözzük a javítás lehetőségére.

 

 

klik030114001.e-kreta.hu

E-ügyintézés elérhetősége:

eugyintezes.e-kreta.hu

 

 

 

 

 

 

 

 

Oldalainkon HTTP sütiket használunk a jobb működésért.

  Elfogadom a sütiket erről az oldalról.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk