A Csóri Csuka Nèpdalkör kedves meghívàsàra iskolai ènnekkarunk nyitotta meg a II. Csóri Csuka Nèpzenei Fesztivàlt. A gyerekeket Pribéknè Nènyei Annamària ènek-zene szakos kollèganő kèszítette fel. Öröm volt hallgatni a tiszta, csengő gyermekhangot!Nagyon jól èreztük magunkat, köszönjük szèpen a szeretetteljes fogadtatàst!

 

Tánc-tehetség

 

Iskolànk 2. osztàlyos büszkesège, Farkas Adriàn fellèpèse is színesítette azt a szàrazrèti rendezvényt, melynek fellèpője volt Bereczki Zoltàn művèsz úr is. Hatalmasat tàncoltak ők ketten! Felejthetetlen èlmèny volt! Büszkék vagyunk arra, hogy ilyen tehetsèges, talpraesett gyerekek jàrnak az iskolànkba! Gratulálunk, Adrián!

 

Arad

 

Régi kedves hagyomány iskolànkban, hogy az aradi vèrtanùk előtt tisztelgünk az 5. osztàlyosok műsoràval. Legyen àldott emlèkük! A megható összeàllítàst osztàlyfőnökük,Nagy Tamàs tanàr ùr tanította be a gyerekeknek.

 

Állatvédelem

 

Hiszünk az állatvédelem-pedagógiában! A jövő állatbarátai a mai osztálytermekben nőnek fel. Az állatvédelem-pedagógia a gyermekek számára a természettel és az állatokkal való kapcsolat mélyítését jelenti. Általuk megtanulhatjuk a fenntartható és empatikus életmód alapjait, melyekre a jövőnk épülhet.

 

Aktív Iskola

 

Büszkén jelentjük be, hogy mi is ott vagyunk a 300 iskola között, akik részt vesznek az Aktív Iskola programban!  Mit is jelent ez? A diákokat a testnevelés órákon kívül is arra ösztönözzük, hogy mozogjanak, például tanítás előtt, egyes tanórákon, tanórai szünetekben vagy a délután folyamán. A program keretében vállaljuk, hogy a korábbiakhoz képest több és változatosabb mozgás- és sportlehetőséget biztosítunk iskolai keretek között.

 

 

 

Hála, tisztelet

 

Az idősek vilàgnapja alkalmàból kedves műsorral köszöntöttük azokat,akiknek hàlàval,

 

megbecsülèssel tartozunk. Isten èltesse őket sokàig ès adja a Jóisten, hogy mèg sokàig lehessünk egymàs ajàndèkai. A gyerekeket Heltay Àgnes,Kalauz Fanni ès Lengyel Valèria tanárnők kèszítettèk fel.

 

 

 

Petőfi-zarándoklat

 

A Petőfi 200 emlékév alkalmából az OKN keretében Petőfi- zarándoklat indult a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Könyvtár elől. A zarándoklat 6 napon át tart, a résztvevők 17 települést érintve érnek Ostffyasszonyfára. Büszkék vagyunk, hogy ez településünket, Csórt is érinti. Köszönjük Varga Lászlónénak és Gombaszögi-Szalai Tímeának a szervezést, az élményt, melyben tanítványainkkal együtt részesültünk!

 

Magyar Diáksport Napja

 

Iskolánk idén csatlakozott az Aktív Iskola Programhoz, amelynek keretén belül azt a vállalást tettük, hogy ezen a napon 2023 métert lefutunk, ezzel is népszerűsítve a mindennapos mozgást. Iskolánk alsós tanulói Cseténé Szabados Amria igazgatónő vezetésével lelkesen teljesítették a távot és még túl is teljesítették a kitűzött célt. Mindenkire nagyon büszkék vagyunk! Jövőre újabb kihívást fogunk teljesíteni!

 

 

 

Pákozd-huszárok

 

A pákozdi ütközet 175.évfodulója alkalmából rendezett fesztiválon vettek részt felső tagozatos tanítványaink Fliszárné Németh Ágnes, Pásztohy-Baranyai Katalin, Ács Miklós, Nagy Tamás és Hári Gyula kollégákkal. Köszönjük a lehetőséget Görög Viktória és Oláh László vezetőknek, valamint a KEMPP-nek! Mindenki nagyon jól érezte magát a színes, változatos, látványos programokon.

 

Kenu

 

Nagy örömünkre szolgál, hogy a Gaja Környezetvédő Egyesülettel újabb együttműködési megállapodást írt alá intézményünk. Így lett lehetősége a 7.és 8. osztályosoknak arra, hogy részt vegyenek egy kenutúrán a Velencei-tavon. A nádas világa, az ott megbúvó állatok minden tanulót rabul ejtett. Köszönet V. Bőhm Erikának a program megvalósításáért! A túrán Fliszárné Németh Ágnes, Ács Miklós és Nagy Tamás pedagógusok vettek részt, valamint Kiss Tímea szülő, aki a tanulók utaztatásában segített.

 

Országos mérések

 

8.osztályos tanulóinkkal részt vettünk az országos próbamérésen, ahol történelemből és digitális kultúrából végezték el tanítványaink az online mérést, segítve ezzel az Oktatási Hivatal munkáját.

 

Ugyancsak 8.osztályos tanulóinkat érintette az országos pályaorientációs mérés, melynek elvégzése, megoldása után a tanulók és szüleik tájékoztatást kapnak azokról az irányokról, területekről, mely jellemzi a gyermeket, valamint kompetenciáiról, erősségeiről, de gyengeségeiről is. Nagy segítséget jelent ez a közelgő pályaválasztás előtt. A mérést Lengyel Valéria igazgatóhelyettes asszony bonyolította le.

 

Technikaórák a szakképzésben

 

A pályaválasztáshoz közeledő 7. osztályos tanulóink részt vesznek a Technikaórák a szakképzésben elnevezésű programon, melynek keretében minden hónapban egy adott székesfehérvári technikumba látogatnak el osztályfőnökükkel, Ács Miklós tanár úrral. Első alkalommal a Bugát Pál Technikum fogadta tanítványainkat, ahol az elsősegélynyújtás alapjaival, a lég-és környezetszennyezéssel, valamint a funkcionalista építészet témájával foglalkoztak. Sikeres volt a projekt, hiszen így betekinthettek tanulóink ennek az intézménynek a prioritásába, elősegítve majd a megfelelő középiskola választását.

 

 

 

 

 

 

klik030114001.e-kreta.hu

E-ügyintézés elérhetősége:

eugyintezes.e-kreta.hu

 

 

 

 

 

 

 

 

Oldalainkon HTTP sütiket használunk a jobb működésért.

  Elfogadom a sütiket erről az oldalról.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk