Pályázatunk az Erzsébet-tábor megszervezésére ebben az évben is nyertes lett, mely nagy örömünkre szolgált. Így aztán 41 jelentkező gyermek számára biztosítottunk az első turnusban érdekes, változatos programokat. Az alábbi öt tematika alapján állítottuk össze programtervünket: Sport és egészségtudatos életmód, Környezettudatosság, természeti értékeink és környezetszépítés, Művészeti nevelés, kulturális örökségeink, hagyományőrzés, kézművesség, Önismeret, közösségépítés, kompetenciafejlesztés, Kirándulás.

Betekinthetünk a mindennapokba, a paletta igazán változatos: Az első napon virológiai foglalkozást tartottunk a gyerekek számára, majd a reggeli frissítő torna után japán Tajkó dobbemutatót láthattak a táborozók, kipróbálva a hangszereket. Just dance! címmel tánctanulás következett, majd az iskolaudvaron felállított akadálypályán rollerrel és kerékpárral mérték össze ügyességüket. De készítettek agyagedényeket, kisebb ajándéktárgyakat a meghívott kézműves segítségével, a községi könyvtárban könyvtári foglalkozáson vettek részt a gyerekek. Készült közösen sütött palacsinta, melyet ízlésük szerinti töltelékkel fogyasztottak el, festettek kavicsokat, készítettek kavicsképeket, volt aszfaltrajz is. Különjáratos autóbusszal utaztunk Veszprémbe, az állatkertbe, ahol egy teljes napot töltöttünk el, kihasználva az ottani játszótér adta lehetőséget. Az iskolaudvar egy szegletét varázsoltuk szebbé, fűszerkertet alakítottunk ki. Az ügyes kezek munkája alól szép fűszer- és termésképek, montázsok kerültek ki. Táborozóink megismerkedtek különböző illóolajokkal, azok pozitív hatásával. Tettünk sétát szűkebb környezetünkben, megnéztük településünk nevezetességeit és meghallgattuk a hozzájuk kapcsolódó történeteket, irodalmi alkotásokat. Az iskolánk 6. osztályos tanulói által, egy versenyre készített, a közeli Nádor- csatorna növény- és állatvilág bemutatásáról szóló kisfilmet is megtekintették táborozóink. Különböző önbizalomerősítő gyakorlatokat is végeztek a gyerekek, megismerhették önmaguk rejtett tulajdonságait intézményünk szociális munkása segítségével. Természetesen nem maradt el a hűsítő, a fagylalt sem. A vásárolt eszközök, kreatív játékok is hozzájárultak a tábor sikerességéhez.

A nyárra mindenkinek jó pihenést, tartalmas időtöltést kívánunk!